Подорож у часі

Історія районної бібліотеки для дітей м. Городка

Створено її на базі дитячого відділу, який функціонував при районній бібліотеці для дорослих. В бібліотеці був обладнаний загальний читальний зал та абонементи обслуговування школярів.

За всю історію бібліотеки тут змінилося декілька завідувачів. Першим був Марков Микола Васильович, про інших нажаль даних не змогли знайти. Нині бібліотеку для дітей очолює Раба Марія Василівна.

У різні часи в бібліотеці працювали, крім випускників бібліотечних навчальних закладів, вчителі, журналіст. Це надало можливість зробити бібліотеку для дітей привабливою, цікавою.

Нині в штаті дитячої бібліотеки є четверо працівників, які займаються обслуговуванням більш ніж 2- х тисяч читачів – школярів: Байдан Світлана Євгенівна, Конаш Тетяна Антонівна, Мотичак Мирослава Миколаївна.

Основним завданням працівників бібліотеки було формування дитячого фонду, який відповідав би читацьким запитам та вимогам шкільної програми. Минали роки, змінювались завдання і працівники, бібліотека міцніла, бо кожен з них залишав часточку свого серця, своєї душі у бібліотеці. Поступово фонд наповнювався новими виданнями для дітей, запроваджується відкритий доступ до книжок, з’являлися нові форми популяризації читання, книги. Колектив бібліотеки зберігав набуті традиції, використовував нововведення, створюючи в бібліотеці гарну атмосферу.

У кінці 60 – х років минулого століття влада надала дитячій бібліотеці нове приміщення. Це був невеличкий будиночок в центрі міста. Тут, на вулиці Мартовича № 3, колись мешкали відомий класик української літератури Лесь Мартович, відомі піаністки Леся Бажанська, Оксана Бірецька. Наталя Кобринська, Соломія Крушельницька, Іван Франко, Василь Стефаник неодноразово гостювали в цьому домі. Стіни цього будинку пам’ятають Барвінського, Людкевича…..

В минулому столітті саме з цього будинку ширилось українство на всю околицю і повіт. Ця цікава історія самого будинку, вимагає від бібліотеки напруженої роботи по подальшому удосконаленню своєї діяльності. Тому бібліотека постійно розвивається, налагоджує співробітництво зі школами, позашкільними закладами, набувається власний досвід роботи з дитячою книгою.

Із створенням Централізованої бібліотечної системи районна бібліотека для дітей набуває статус Центральної районної бібліотеки для дітей. І починається новий етап в її діяльності. Крім обслуговування читачів, бібліотека методично забезпечує налагодження нової організаційної форми централізованої системи обслуговування дитячого населення району, надає чималу практичну допомогу шкільним та сільським книгозбірням. Якісному складу кадрів, що обслуговували читачів – дітей в сільських бібліотеках, сприяло проведення переатестацій та впровадження учнівства при районних бібліотеках. Попри всі труднощі становлення та росту, спираючись на фаховий потенціал працівників, бібліотеки району збільшують число читачів, на краще змінюється ситуація в сільських бібліотеках, зростають дитячі фонди. З початку 80 –х років минулого століття відбуваються якісні зміни у складі бібліотечного фонду для дітей.

З 90 – х років і по сьогоднішній час Центральна бібліотека для дітей Городка стала осередком національно – патріотичного виховання читачів, бажаним місцем їх спілкування та проведення змістовного дозвілля. Пріоритетним напрямом бібліотеки стає відродження народних традицій, вивчення рідного краю.

За всі роки свого творчого розвитку районна бібліотека для дітей Городка налагодила соціальне партнерство, співпрацює з різними організаціями та окремими особистостями, які часто виступають повноправними співавторами бібліотечних заходів. Здійснюючи популяризацію краєзнавчих знань серед своїх читачів, працівники бібліотеки вдало популяризують літературно – мистецькі надбання регіону, працюють з обдарованими дітьми, згуртувавши їх в літературно – мистецьке об’єднання «Джерело». Разом із місцевою «Просвітою» дитячі бібліотекарі розкривають туристичну привабливість Львівщини, влаштовуючи для своїх читачів пізнавальні поїздки, пов’язані з життям та творчістю видатних українців – земляків.

В районній бібліотеці для дітей працює дружний колектив, який добре знає своїх читачів, їхні інтереси, дбає про те, що б передати свою любов до книги читачам. І це їм вдається. Адже не випадково у 2010 році читачка цієї бібліотеки Попільовська Віра отримала титул «Найкращий читач України» серед учнів 6 – 7 класів всієї України.

Сьогодні районна бібліотека для дітей м. Городка - заклад культури з хорошим творчим потенціалом, колективом досвідчених фахівців, які володіють навиками роботи з читачами в сучасних умовах.