65 років від заснування Радехівської районної бібліотеки для дітей

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСТА  РАДЕХІВ.

       65 – річний ювілей відзначає році Радехівська районна бібліотека для дітей. Її історія почалася у далекому 1947 році. Спочатку це був дитячий відділ в структурі районної бібліотеки. А вже з травня 1949 року з метою створення кращих умов для обслуговування школярів відділ був відокремлений із структури районної бібліотеки і одержав статус районної бібліотеки для дітей та юнацтва. Зусиллями невеличкого колективу був перенесений та упорядкований дитячий фонд бібліотеки. З 17 липня того ж року районна бібліотека для дітей та юнацтва  розпочинає обслуговування читачів.

       Очолювала дитячу бібліотеку в тої час Подобєд Ольга Василівна, а згодом Тарасовська Євгенія Андріївна. З’являються цікаві форми роботи з читачами, ведеться активна популяризація наявного бібліотечного фонду, створюються умови для інтелектуального спілкування читачів. Вивчаючи вимоги шкільної програми, бібліотекарі поповнюють бібліотечний фонд необхідною літературою, яка б допомогла задовольнити потребу юних читачів в одержанні додаткової інформації для навчання.  Масова робота дитячої бібліотеки здійснюється у співпраці з позашкільними та культурними закладами. В ті роки запроваджується вільний доступ читачів до бібліотечних фондів, з’являються рекомендаційні списки літератури. Багато зробили для вдосконалення роботи бібліотеки в тої час Вергун Стефанія Антонівна і Шуль Юлія Петрівна. Вони докладають максимум зусиль для повноцінного обслуговування читачів. Створення та використання довідково – бібліографічного апарату стало основою діяльності дитячої бібліотеки. Поглиблюється та  розширюється інформаційна робота.

        Перша на Львівщині Централізована Бібліотечна Система була створена в Радехівському районі у 1975 році.  Успішний досвід проведення бібліотечної централізації сприяв створенню на базі Радехівської ЦБС обласної Школи передового досвіду, яка допомогла практичному вирішенню іншими бібліотеками області усіх проблемних питань, пов’язаних з централізацією бібліотек на Львівщині. На базі Радехівської ЦБС неодноразово проводились навчальні семінари завідуючих міськими і районними бібліотеками, які готувалися до централізації.

     З 1975 року Центральну районну бібліотеку для дітей очолювала Загіней Ніна Миколаївна., яка вважала, що не можна зупинятися на досягнутому. Перед колективом  ставиться завдання охопити читанням дитяче населення міста, вдосконалити індивідуальну роботу з читачами. Бібліотека визначає нові шляхи розвитку, зростає її роль в організації змістовного дозвілля читачів: з’являються гуртки по інтересах. Набуває розвитку бібліотечне краєзнавство. У 1980 році в районній дитячій бібліотеці була випробувана комплексна система управління якістю праці (КСУЯП). За короткий проміжок часу (1980-1982 рр.) у Радехівської ЦБС, працюючій в режимі КСУЯП, стали відчутними якісні зміни.

      У цей же період на базі Радехівської ЦБС була створена обласна школа передового досвіду з питань НОП і запровадження КСУЯП, яка сприяла поширенню наукового досвіду. Розпочався якісно новий період діяльності бібліотеки, який поставив перед Центральною районною бібліотекою для дітей ряд принципових вимог щодо змісту їхньої роботи. В бібліотеці створюється бібліотечний театр «ЛЯЛЬКА І КНИГА», який працює і сьогодні, прилучаючи дітей до світу української літератури. Жодне міське свято не обходиться без показу вистави бібліотечного лялькового театру. Пізніше з’являється бібліотечний клуб «ЮНИЙ ПРАВОЗНАВЕЦЬ». В роботі з книгою використовуються інноваційні форми роботи, що сприяє позитивним змінам в розв’язанні проблем дитячого читання.

     З 90 – х років дитяча бібліотека  тісно співпрацює з громадськими організаціями, серед яких Союз Українок, Товариство «Просвіта», церковні громади…В умовах дефіциту державного фінансування ЦДБ знаходить оптимальний режим обслуговування читачів, вміло забезпечує стабільність своєї роботи. При бібліотеці працює літературна студія, а юні поети – читачі бібліотеки гордяться своєю першою друкованою збіркою поезій «Проліски», що вийшла у видавництві «Добра книжка». Колектив бібліотеки постійно бере участь у всіх міських та районних святах, які проводить мерія, відділ культури, відділ молоді та спорту при Райдержадміністрації. В умовах національно – культурного і духовного відродження в бібліотеці посилилась краєзнавча робота з читачами – дітьми. Це стає одним з основних напрямків діяльності дитячої бібліотеки.

     Сьогодні дитяча бібліотека міста Радехова є культурним центром, де читачі можуть задовольнити свої потреби, провести змістовно дозвілля, поспілкуватися з друзями. Дитячу бібліотеку в місті люблять, знають про фаховий рівень та освіченість її сьогоднішніх працівників: заступника директора по роботі з дітьми Савчук Н.В., Мельничук Г.С., Клочко Н.В. Своєю копіткою працею вони піднімають авторитет бібліотеки і бібліотекаря. Тому – то сюди  охоче йдуть до бібліотеки діти, їх батьки, колеги з інших бібліотек за потрібною книгою, за порадою, або ж просто обговорити прочитану книгу.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»