50 років від дня народження Наталії Конанець

Знайомтесь: Наталія Андріївна Конанець

Незабаром, 6 серпня 2012 року, виповнюється 50 років від дня народження Наталії Андріївни Конанець, заступника директора по роботі з дітьми Яворівської районної бібліотечної системи.

За її плечима понад 30 років роботи в районній бібліотеці для дітей, 28 з них – на посаді заступника директора Централізованої бібліотечної системи Яворівського району.

Професійний шлях Наталії розпочався у 1981 році, коли після закінчення Львівського культосвітнього училища дівчина одержує призначення на посаду бібліотекаря читального залу районної бібліотеки для дітей у місті Яворові. Як в будь – якому колективі, бібліотекарі тут відрізнялися один від одного, мали різний життєвий та професійний досвід, різні погляди, характери. Але молодий спеціаліст адаптувалася в колективі легко. Тут вона практично опановувала всі ази якісного бібліотечного обслуговування читачів, прислуховувалась до порад досвідчених колег. Багато читала, щоб потім допомогти читачам підібрати цікаву книжку

Творчу, ініціативну дівчину помітили, оцінили її надзвичайну відповідальність, завзятість, вміння працювати в команді. Через 3 роки 22- річну Наталію призначають на посаду заступника директора по роботі з дітьми Централізованої бібліотечної системи. Для Наталії це був час пошуків, який не припиняється і зараз, адже молодий заступник директора поставила перед собою мету – змінити дитячу бібліотеку на краще. Їй добре відомі проблеми рідної бібліотеки, з власної практики знає про дефіцит книг у дитячому фонді. Особливо болючим для юної керівнички та її колег був незадовільний стан матеріально – технічної бази дитячої бібліотеки. Перші пару років Наталка сподівалася вирішити питання покращення цієї бази, сподіваючись на розуміння тодішньої влади, але, побачивши, що цю проблему поки що їй не вирішити, всю увагу приділяє подоланню книжкового дефіциту бібліотеки. Разом з колегами розпочинає велику роботу по виявленню незадоволеного читацького запиту, посилює роботу по попередженню заборгованості читачів, разом з колегами розшукує різноманітні джерела знаходження необхідних читачам творів: в приватних бібліотеках, в журналах, в обмінно – резервному фонді обласної бібліотеки для дітей, в книжкових магазинах у Львові… Пізніше Наталія Андріївна започатковує акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Вона впевнена, що можна багато змінити на краще, якщо заохотити тих, хто має можливість й бажання допомогти бібліотеці. Тому розширює контакти з різними установами, закликає до спільної роботи районне товариство «Просвіта», координує роботу бібліотеки із загальноосвітніми школами, громадськими організаціями, широко використовує соціальну рекламу. Доволі часто до бібліотеки запрошуються впливові люди, серед яких - журналісти, письменники, видавці, представників влади, а ще - голова світового конгресу яворівців Євгенія Букаріна. І, звичайно, батьки читачів. Не дивно, що про дитячу бібліотеку скоро заговорили як про успішну установу, намагалися, по можливості, допомогти. Вона відчуває підтримку зацікавлених осіб та організацій.

 

Наталія піклується не лише про свою районну дитячу бібліотеку. Її тривожить стан бібліотечного обслуговування дітей в районі, адже вона відповідальна за ці бібліотеки також. Їй притаманне вміння передбачати перспективу розвитку бібліотечного обслуговування з урахуванням об’єктивної реальності. Саме тому бібліотеки району успішно розвиваються, виробляють власний стиль роботи з дитячою книгою, мають авторитет серед громадськості.

Сьогодні багато говорять про інновації. А вся робота Наталії Андріївни – це пошук нового. Активно навчаючись на обласних науково-практичних конференціях, міжнародних та обласних семінарах, Наталія Андріївна багато робить для впровадження цікавого бібліотечного досвіду. Характерно те, що вона ніколи не спішить запропонувати колегам власні рішення, дає можливість по - новому побачити свою професію, спонукає до пошуку оптимальних шляхів вирішення поточних проблем.

Вдале поєднання високого професіоналізму з простотою, почуття обов’язку і справедливе відношення до людей здобули Наталії Андріївні повагу колег, визнання і любов всіх тих, хто спілкується з нею. Її понад 30-річна бібліотечна діяльність неодноразово відмічена Подяками, Грамотами і визнанням влади, колег, вчителів, батьків, громадськості, читачів.

На щастя, життя не лише ставить перед нею проблеми, а й інколи дарує виконання давніх мрій, як це сталося у 2010 році, коли відбувся, нарешті, омріяний нею капітальний ремонт бібліотеки, а ще з’явився принтер! І нехай вихід в Інтернет для Яворівської районної дитячої бібліотеки поки що залишається мрією, але, здається, не такою ж нездійсненою!

Пройшли роки. Минув романтизм молодих років. З’явився досвід. Вона наполегливо йде до своєї мети, здобуваючи відповідних успіхів. Вона робить понад очікуване. І не збирається зупинятися на досягнутому …

Тож щиро вітаємо Вас, шановна Наталія Андріївна, з вашим ювілеєм!

Ми цінуємо Вас, пишаємось Вами, зичимо здоров’я, оптимізму, щастя і благополуччя ..А в сім’ї - злагоди і любові! Нехай збуваються всі Ваші мрії.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»