Нові книги травня 2022

Алмонд, Девід. Хлопчик, який плавав із піраньями / Девід Амонд ; ілюстрації Олівера Джефферса ; переклад Ганни Яновської. — Київ : Новий Самокат, 2021. — 243 с.

Втративши роботу на суднобудівному заводі, Ерні, дядько хлопчика Стенлі, шалено захоплюється рибоконсервною справою. І їхнє життя в будинку миттєво перетворюється на божевілля, тож Стен змушений піти світ за очі. Під час мандрів хлопчикові зустрічається славнозвісний чоловік, який плаває з піраньями. Побачимо, чи Стенові теж стане хоробрості пірнути в бурхливі води, обрати власну долю.

Андрусяк, Іван. Усі пригоди Бурундука : повісті та оповідання / Іван Андрусяк ; ілюстрації Наталки Гайди. — Харків : Видавництво Vivat, 2021. — 173 с. — (Серія "У вирі пригод").

Івася Бондарука чомусь усі кличуть Бурундуком, і він дуже хоче це змінити. Намагаючись довести, що й він не пасе задніх, хлопчик повсякчас вскакує в якісь халепи. А ще й повсюди заважає ця капосна сусідка по парті Олена Зайко — і про що вона там із подружками перешіптується, озираючись на нього? Близькі багатьом школярам історії й переживання, які змусять удосталь пореготати над головним героєм і його вдачею, але все неодмінно закінчиться добре.

Барді, Берта Міла. Архітектура / Берта Барді Міла ; ілюстрації Едуарда Алтарріби ; переклад з англійської М. В. Черник. — Харків : Видавництво "Ранок", 2020. — 47 с. — (Серія "Про науку").

Будівлі навколо нас бувають різними за формою та розмірами, але в них є дещо спільне — всі споруди колись були просто ідеєю в голові людини. Ця книжка познайомить школярів із дивами архітектури та розповість, яким чином вони були зведені.

Беккер, Джошуа. Коли менше - насправді більше : мінімалізм - шлях до омріяного життя, не підпорядкованого речам / Джошуа Беккер ; переклала з англійської Тетяна Євлоєва. — Київ : "Рідна мова", 2021. — 190 с. — (Серія "EKOBook").

Хоча на перший погляд може здатися, що ця книга про прибирання та впорядкування, проте вона більше стосується особливого погляду на життя, на речі, які навколо нас. Звісно, мінімалізм включає в себе і вміння навести лад, і сприяє економії коштів, та все ж ключовим у книзі є посил, що кожна річ повинна чомусь слугувати.

Блайтон, Інід. П'ятеро на острові скарбів / Інід Блайтон ; переклад з англійської Леся Герасимчука ; художник-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : "Фоліо", 2020. — 138 с.

До Джорджі, дівчинки з норовливим характером, в усьому схожої на хлопця, приїхали на канікули трійко кузенів — Джуліан, Дік та Енн. Попервах хазяйка, в якої ніколи не було друзів, хотіла якнайшвидше позбутися непроханих родичів, однак незабаром дітлахи подружилися і з головою поринули у захопливі пригоди, перетворившись на шукачів скарбів.

Браун, Деніел. Розкрий найкраще в собі. Життєві навички для завзятих дітей / Деніел Браун і Натан Кей ; з англійської переклала Тетяна Зотова. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. — 119 с.

Розкрий найкраще в собі, тобто люби себе, почувайся впевнено, вір у себе й досягай поставлених цілей! Кожна людина мріє про щось своє, і це - одне з джерел нашої неповторності. І зовсім не варто хвилюватися, якщо ви ще не визначилися зі своїми найголовнішими цілями. Ця книжка допоможе відпрацювати базові навички й надасть своєрідний "набір для виживання", незамінний у випадках, коли вам знадобиться допомога чи мотивація.

Вілсон, Джамія. Відчуй свою силу / Джамія Вілсон ; переклад з англійської Олени Оксенич ; ілюстрації Андреа Піппінз. — Київ : Книголав, 2021. — 63 с. — (Серія "Полиця джуніор").

Яскрава і надихаюча, ця книжка-порадниця стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою і, можливо, навіть змінити світ.

Ґрін, Росс В. Вибухонебезпечна дитина : новий підхід до розуміння надто емоційних дітей / Росс В. Ґрін ; з англійської переклала Анна Тернова. — Київ : : Bookchef : Форс Україна, 2021. — 251 с.

Якщо ваш син чи донька надто емоційно реагує на рутинні проблеми — плаче, кричить, лається, тупотить ногами, — ви знаєте, що таке вибухонебезпечна дитина. А дитячий психолог доктор Росс Ґрін знає, що потрібно робити, аби зрозуміти такого малюка й допомогти йому впоратися з надмірною емоційністю. Автор пояснює, чому традиційні методи виховання та навчання часто не працюють із вибухонебезпечними дітьми й дає інструкцію, що робити натомість.

Джонас, Анн. Прийшов, побачив, переміг : 40 висловів, які створили історію / Анн Джонсон, Ненсі Рибар ; переклад Олени Ларікової. — Харків : Видавництво Vivat, 2020. — 93 сторінки. — (Серія "Енциклопедії").

Чому, вистрибнувши з ванни, Архімед вигукнув «Еврика!»? Чому Понтій Пілат «умивав руки»? А хто першим помітив, що гроші не пахнуть? Слова видатних особистостей дійшли до нас крізь час, завдяки спогадам багатьох людей та писемним свідоцтвам. Ці вислови стали крилатими — їх дуже часто згадують і вживають. У книжці подано історію 40 видатних висловів, які пережили час і стали спільною спадщиною людства.

Заґґ, Зої. Дівчина Онлайн. Соло : [Третя книга трилогії] / Зої Заґґ ; переклала з англійської Наталія Ясіновська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 390 с.

Завершальний роман популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. У новому навчальному році Пенні задумує таємничий проєкт, про який не розповідає навіть найближчим друзям. Ноа покидає світове турне до його закінчення, і ніхто не знає, де він. А ще в житті дівчини з’являється чарівний фотограф Каллум і нові друзі. Та чи зможе Пенні по-справжньому почати нове життя, якщо здається, що за кожним рогом на неї чатує привид Ноа?

Звєрева, Ніна. Зірка соцмереж. Як стати крутим блогером / Ніна Звєрева, Світлана Іконнікова ; ілюстрації Алли Бєлової ; переклад з російської Олени Ткаченко. — Харків : Моноліт Bizz, 2021. — 152 с.

Блогінг і ведення соцмереж — найпопулярніша тема в підлітковому віці. Хтось, піймавши хвилю, вже має три, п’ять, десять мільйонів фоловерів. А хтось тільки-тільки вмовляє батьків дозволити аккаунт в тій чи іншій соцмережі. Гарна новина полягає в тому, що успішному блогінгу, як і талановитому веденню соцмереж, можна навчитися.

Звєрева, Ніна. Твоя презентація. Як домогтися успіху / Ніна Звєрева, Світлана Іконнікова ; ілюстрації Алли Бєлової ; переклад з російської Олени Ткаченко. — Харків : Моноліт Bizz, 2021. — 151 с. — (Серія "У пошуку себе").

Якби вас запитали, що таке презентація, що б ви відповіли? Чимало люду вірить, що презентація — це виступ перед досить-таки великою аудиторією, обов’язково супроводжуваний слайдами. Насправді презентація — це будь-який осмислений виступ, вона має чимале розмаїття форм.

Зомороді, Мануш. Вимкни гаджет, увімкни життя. Як байдикування пробуджує творчу й продуктивну особистість / Мануш Зомороді ; переклад з англійської Олени Оксенич. — Київ : АРТБУКС, 2021. — 303 с. — (Серія "Читати - класно!").

Ми вже не уявляємо життя без гаджетів! Час почати жити не в телефонах, а в реальному житті, тут і зараз! Людині потрібен час БЕЗ гаджета, бо це – найпродуктивніший час для різних ідей! Поки наші думки блукають, активується так званий «режим за замовчуванням»: вмикаються ділянки мозку, які розв'язують проблеми й генерують найкращі ідеї! Геніальна думка може захопити вас у найнесподіваніших місцях, тож треба створити їй сприятливе середовище!

Кассані, Мія. Вулиці : прогулянка по наймальовничіших вулицях світу / написала Мія Кассані ; проілюстрував Аґусті Соуса ; з каталонської переклав Петро Таращук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 33 с.

Хтось скаже, що всі вулиці однакові. Але це не так! Є вулиці, вимощені бруківкою, по яких тече вода; білі вулиці та різнокольорові; проїжджі, тихі-тихі або такі, де вирує торговельне життя; є засніжені вулиці, є — квіткові, а є вулиці, по яких ти просто гуляєш, зупиняєшся, щоб відпочити, де бавляться діти і зустрічаються нові люди…

Колґан, Дженні. Маленька книгарня щастя : роман / Дженні Колґан ; переклала з англійської Олеся Сандига. — Київ : Рідна мова, 2021. — 340 с. — (Серія "Авторська серія").

Бібліотеку, в якій багато років працювала Ніна, розформовують. Дівчина втрачає улюблену роботу, що є сенсом її життя. Що робити? Боротися за місце під сонцем, напитуючи вакансії бібліотекаря в натовпі таких самих шукачів? А може, набратися сміливості та нарешті спробувати втілити давню мрію — відкрити власну пересувну книгарню? І можливо, десь за рогом на Ніну чекають нова домівка, нові друзі та навіть кохання всього її життя…

Лазірко, Катерина. Ефлейти. Долина озера Етерна / Катерина Лазірко ; малюнки та обкладинка Іванни Шевело. — Чернівці : Чорні вівці : Книги - XXI, 2021. — 143 с.

Коли тобі одинадцять років і ти живеш у сиротинці, не почуватися самотнім просто неможливо. Рятують лише дивовижні сни, у яких почуваєшся щасливим. А якщо сни справжні? І десь поруч із тобою таки існує простір, наповнений натхненням і красою, де пори року та погода змінюються за настроєм Мудреців, а чарівні Ефлейти дарують натхнення, збагачуючи наш світ красою... І якщо ти насправді не такий, яким звик бачити себе у віддзеркаленні, а твоя душа має змогу перевтілюватися в зовсім інший образ?..

Лемір, Сабіне. Міра : #друзі #кохання #рік_мого_життя / Сабіне Лемір, Расмус Брейнгой ; переклад з німецької Олександра Григоренко. — Київ : "Наш формат", 2021.— 91 с. — (Серія "Комікси").

Графічний роман «Міра» – це блоґ-щоденник дівчинки, у якому вона розповідає про взаємини з друзями, намагання осмислити приваби й каверзи кохання і взагалі про все, що наповнює життя сучасної школярки-«середньокласниці». Історія трохи кумедна, дуже світла, сповнена розмаїтих хвилювань, а головне – дуже-дуже щира! Важливо те, що радощі й хвилювання Міри ті самі, які переживають її українські однолітки, дівчатка й хлопчики.

Ляхович, Артем. Чорти лисі / Артем Ляхович ; обкладинка Влади М’яконькіної. — Київ : Новий Самокат, 2020. — 156 с.

У книжці йдеться про рідне місто, його мешканців і таємниці. Головний герой роману — піаніст Лев, заглиблений у свої світи, не цікавиться політикою. Проте настає час, коли політика починає цікавитися Левом… Романтика і повсякденність, магія та сатира – у містичній антиутопії Артема Ляховича, багаторазового лауреата літературних премій.

Маґрін, Федеріка. Уроки виживання для принцес / Федеріка Маґрін ; переклад з англійської Олени Любенко ; ілюстрації Лаури Бренлли. — Київ : #Книголав, 2020. — 79 с. — (Серія "Дитяча полиця").

А ти хотіла б стати принцесою? Цей чарівний посібник навчить тебе як освоїтися у світі принцес та принців, успішно побувати на балу, покаже як, бува, не поцілувати не ту жабу та дати прочухана одному язикатому дзеркалу. Адже допоки ми віримо у казки, вони не припиняють своє існування й у нашому житті. І пам’ятай найголовніше: бути сучасною принцесою означає насамперед бути собою!

Макнамі, Роджер. Зафейсбучені : як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи / Роджер Макнамі ; переклали з англійської Ірина Серебрякова та Оксана Макарова. — Київ : Книголав, 2021. — 375 с. — (Серія "Полиця нон-фікшн").

Яким є вплив Facebook на світ і на світову політику та бізнес? Як за його допомогою можна маніпулювати людською думкою і впливати на результати виборів? Автор відкриває всю правду про сучасні технології, завдяки яким найпопулярніші соцмережі маніпулюють увагою, шкодять невинним людям чи країнам. Він розповідає про загрозу для демократії через технічні та бізнес-рішення власників соцмереж, а також роздумує над тим, як знайти вихід з цієї кризи.

Мюррей, Тамсин. Інструкція до запасного серця / Тамсин Мюррей ; перекладач з англійської Сергій Стець. — Київ : АРТБУКС, 2020. — 363 с.

Приголомшливий та зворушливий роман про втрати, провину та непередбачуваність кохання. Незвичайна історія, яка нікого не залишить байдужим.

Ріґґз, Ренсом. Пташині збори : від автора бестселера "Дім дивних дітей" / Ренсом Ріґґз ; переклад з англійської Віри Кучменко. — Харків : КСД, 2021. — 328 с.

Останній заповіт Джейкобового дідуся виявився химерним і небезпечним. Хоча хлопцеві не звикати до дивного. Тепер він має нову місію: знайти Нур. Вона — ще одна дивина, на яку вже почали полювати. Про неї йшлося у давньому пророцтві. Від того, чи залишиться Нур живою, залежить існування всього світу. Незважаючи на те, що підказок надто мало, Джейкоб має передати Нур, одному з наймогутніших і найзагадковіших колишніх партнерів свого діда. Однак той, кого шукає Джейкоб, не хоче, щоб його знайшли.

Роде, Марі Ґ. Справжні монстри: загроза для планети / Марі Ґ. Роде ; переклад з іспанської Анни Марховської. — Київ : KALAMAR, 2020. — 47 с.

Монстри справді існують. І вони не ховаються під ліжком чи у шафі. Вони вільно розгулюють планетою. День у день вони літають у нас над головою, ховаються на дні морському і навіть у нас під ногами. Вони здіймають буревії, висушують озера і винищують звірів. Жоден дорослий би нам навіть підійти до них не дозволив, проте більшість їх підгодовує, неначе вони не монстри, а домашні улюбленці! Настав час їм протидіяти!

Рубан, Тетяна. #Фізик / Тетяна Рубан ; художник Лєна Барді. — Харків : Талант : Юнісофт, 2021. — 110 с. — (Серія "Порадник підлітка").

Життя п’ятнадцятирічної студентки коледжу Діни вирує подіями. Якось до неї по допомогу звертається одногрупниця Валя, яка досі ніколи з Діною і не розмовляла. Валя має таємницю: викладач фізики з коледжу наполегливо вимагає її уваги. «#ФІЗИК» — це психологічна пригодницька історія, яка написана, щоб допомогти тим, хто став жертвою харасменту і опинився сам на сам із цією проблемою.

Садовенко, Оксана. Ти і Малевич / Оксана Садовенко ; за участі Олега Симоненка ; ілюстрації Оксани Симоненко. — Київ : Час майстрів, 2021. — 53 с. — (Серія "Відкривай").

«Ти і Малевич» — це книжка-альбом із творчими завданнями, наліпками, розмальовками, яка дитині 5–13 років дає можливість уявити себе учнем чи ученицею Казимира Малевича. Кожен розворот книжки присвячено одній із головних ідей художника, що спонукає не тільки читати й пізнавати, а й самостійно створити свою версію «Чорного квадрата», відкрити першоелементи, безпредметність та зрозуміти персонажів картин Малевича, розмалювавши їх по-своєму.

Саліпа, Ольга. Оля / Ольга Саліпа ; художник-оформлювач М. С. Мендор.— Харків : "Фоліо", 2020. — 216 с. — (Серія "Мистецькі біографії").

Поки одні співчувають її самотності, інші на пальцях перераховують її чоловіків… З дитинства Ольга розуміє, що вона «не така». Її сила лякає і притягує, її почуття і пристрасть горять вогнем. Але вона сама — згоряє чи гартується? Ось він, ідеал: розумний, інтелігентний Маковей. Негідник чи рятівник? Злочинець чи жертва? Чи витримає кохання сильної жінки? Бо ж власні «скелети в шафі» не дають про себе забути. На шляху їхнього спільного щастя багато тіней з минулого. Кобилянська. Про неї знають все, але її не знає ніхто. Щоденники, листи, твори... Найбільша містифікація української літератури, створена нею самою. Роман «Оля», володар Гран-прі «Коронації слова-2020», не про письменницю, а про жінку. Пристрасну, вперту, але з власними комплексами та помилками, живу...

Тейлор, Томас. Маламандер / Томас Тейлор ; ілюстрації Тома Бута ; переклала з англійської Марта Сахно. — Львів : Видавництво Старого Лева, , 2020. — 354 с. — (Легенди Морського Аду ; книга 1).

Хоча Герберту Лемону лише одинадцять років, він уже працює у столі знахідок готелю «Ґранд Наутілус». Одного разу перед ним постає особливе завдання: повернути не загублену річ — а дівчинку, яка вдерлася до його комірчини. Батьки Вайолет зникли дванадцять років тому, коли вона була ще немовлям. Герберт і Вайолет беруться відшукати хоч якісь зачіпки... що приводять їх до легенди про моторошного маламандера. Чи дійсно міфічний і страшний маламандер повернувся до Морського Аду?.. «Маламандер» — перша книжка в серії «Легенди Морського Аду» британського дитячого письменника та ілюстратора Томаса Тейлора. Тож пригоди тільки починаються!

Франсіс, Санґма. Еверест / Санґма Франсіс ; переклад з англійської Юлії Джугастрянської ; ілюстрації Ліск Фенґ. — Київ : Видавництво "Каламар", 2020. — 75 с.

Найвище місце Землі, відоме багатьом як Дах світу та головний виклик альпіністів. Ласкаво просимо у книгу-мандрівку Еверестом – найвідомішою горою нашої планети. Сотні людей щороку піднімаються на її вершину, слідуючи за Едмундом Хілларі та Тенцінгом Норгеєм (людьми, які першими піднялись на неї). Але ми розповімо не лише історію сходження. У книзі ви дізнаєтесь як виникла гора Еверест, про квіти та рослини, що ростуть на її величних схилах та відкриєте для себе багату історію Сагарматхи, богині неба.

Фріл, Гелен. Острів таємниць : надзвичайна детективна пригода / Гелен Фріл та Ієн Фріл ; переклад з англійської Ігоря Андрущенка. — Харків : Видавництво "Жорж", 2020. — 59 с. — (Серія "Час із книгою").

Книга-квест для справжніх детективів! Перед вами записник Генрі Гоукса — ексцентричного власника парку розваг «Острів Таємниць». Після його загадкового зникнення парк опинився в небезпеці, і мешканці острова шукають сміливця, який зможе їх урятувати. Так, так, це саме ви! Готові до справжніх детективних пригод? Тоді беріть чарівну червону лінзу, розгортайте мапу і досліджуйте острів разом із суперкомандою Гоукса — мурахоїдом Ритою, горилою Ґренвіллем та іншими. Виконуючи завдання квесту, ви отримуватимете підказки, куди рухатися далі. На переплутаних сторінках записника Генрі також залишив безліч нотаток, газетних вирізок і листів, які стануть ключами до розгадки головної таємниці острова.

Ясіновська, Наталія. Таємниця схованого острова / Наталія Ясіновська ; ілюстрації Наталії Олійник. — Харків : Видавництво "Віват", 2020. — 221 с.

Дванадцятирічна Мар’яна — затята читака. Та їй навіть на думку не спадало, що вона й сама потрапить в історію, сповнену чарів і дивовиж. Разом із родиною дівчинка потрапляє на острів, якого немає на карті. І виявляється, що будинок, у якому вони оселилися, живе своїм життям: повсякчас змінює колір шпалер і ховає речі мешканців. Ба більше: уночі в Мар’янчиній кімнаті нізвідки являється таємнича дівчинка і просить про допомогу. Тож Мар’яна вирішує розкрити всі таємниці Схованого острова. А на шляху її чекають як чаклунські випробування, так і реальні підліткові проблеми: пошук друзів у школі, непорозуміння з батьками, закоханість, перші кроки до втілення мрії й поступове дорослішання.

Пайфер, Мері. Як допомогти дівчинці-підлітку : поради психологині, яка працює з дівчатами-підлітками понад двадцять років / Мері Пайфер, Сара Пайфер Ґілліам ; переклад з англійської Єви Ніколаєвої. — Харків : Видавництво Vivat, 2021. — 525 с. - (Серія "Саморозвиток").

Стандарти, які сучасне суспільство диктує молодому поколінню, іноді просто абсурдні: дівчата від раннього віку прагнуть бути стрункішими, страждають від залежностей, намагаючись здаватися «крутими», потерпають від насильства. Усе це може призвести до жахливих наслідків, які треба попередити. Ця книжка містить корисні поради для дівчат і тих батьків, котрі хочуть, щоб їхні діти почувалися в безпеці.

Снайдер, Ґрант. Зізнання книголюба : графічний роман / Ґрант Снайдер ; переклала з англійської Марина Дубина. — Київ : Рідна мова, 2021. — 125 с. — (Серія "Комікси Abrams").

Ми вчимося читати в ранньому дитинстві, і в процесі дорослішання позбуваємося одних книжок і замінюємо їх іншими. Та дехто оточує себе книжками. Ми їх колекціонуємо, прикрашаємо ними оселю, надихаємося ними й ставимося до них, як до священних реліквій. Зізнаємося: ми ними одержимі. У цій гумористичній збірці коміксів на одну-дві сторінки автор досліджує книголюбство в усіх сенсах — від дитячого фанатизму до читацьких звичок і письменницьких страждань. Ця сповнена сюрпризів книжка точно не залишить байдужими ваших рідних книголюбів!

Архів

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

Нові книги грудня 2022

Нові книги листопада 2022

Нові книги жовтня 2022

Нові книги вересня 2022

Нові книги серпня 2022

Нові книги липня 2022

Нові книги червня 2022

Нові книги травня 2022

Нові книги квітня 2022

Нові книги березня 2022

Нові книги лютого 2022

Нові книги січня 2022

Нові книги грудня 2021

Нові книги листопада 2021

Нові книги жовтня 2021

Нові книги вересня 2021

Нові книги серпня 2021

Нові книги липня 2021

Нові книги червня 2021

Нові книги травня 2021

Нові книги квітня 2021

Нові книги березня 2021

Нові книги лютого 2021

Нові книги січня 2021

Нові книги грудня 2020

Нові книги листопада 2020

Нові книги жовтня 2020

Нові книги вересня 2020

Нові книги серпня 2020

Нові книги липня 2020

Нові книги червня 2020

Нові книги травня 2020

Нові книги квітня 2020

Нові книги березня 2020

Нові книги лютого 2020

Нові книги січня 2020

Нові книги грудня 2019

Нові книги листопада 2019

Нові книги жовтня 2019

Нові книги вересня 2019

Нові книги серпня 2019

Нові книги липня 2019

Нові книги червня 2019

Нові книги травня 2019

Нові книги квітня 2019

Нові книги березня 2019

Нові книги лютого 2019

Нові книги січня 2019

Нові книги грудня 2018

Нові книги листопада 2018

Нові книги жовтня 2018

Нові книги вересня 2018

Нові книги серпня 2018

Нові книги липня 2018

Нові книги червня 2018

Нові книги травня 2018

Нові книги квітня 2018

Нові книги березня 2018

Нові книги лютого 2018

Нові книги січня 2018

Нові книги грудня 2017

Нові книги листопада 2017

Нові книги жовтня 2017

Нові книги вересня 2017

Нові книги серпня 2017

Нові книги липня 2017

Нові книги червня 2017

Нові книги травня 2017

Нові книги квітня 2017

Нові книги березня 2017

Нові книги лютого 2017

4 квартал 2016

3 квартал 2016

2 квартал 2016

1 квартал 2016