Нові книги березня 2022

Баткіліна, Юлія. Ютуб моєї Ба / Юлія Баткіліна ; худож. оформ. О. Чернік ; дизайн обкл. О. Панченка. — Харків : АССА, 2021. — 109 с. : іл.

Щоб розважити обурену подарунком від кандидата в депутати бабусю, школярка створює для неї ютуб-канал. Вони знімають «розпаковку», долучаючи навіть роздратованого неякісним харчем кота. Але прикол спрацьовує навпаки: у коменти набігають хейтери, і починається типове для соціальних мереж цькування. Тож героїням доведеться якось викручуватися з цієї ситуації та поспіхом опановувати безпечну поведінку в інтернеті.

Берантас, Бенас. Бабайка / Б. Берантас ; [ілюстратор] В. Квескайте ; пер. з литов. В. Журба. — Чернівці : Книги - XXI : Чорні вівці, 2021. — 32 с. : кол. іл., фотопортрети.

Найкращі приятелі — білченя й вороненя — потрапляють у нову пригоду. Цього разу в них після веселих ігор до пізньої ночі зникає м’яч. Може, його забрав бабай? І як тепер не вляпатись у бабайку — байку з бабаєм? Гарно проілюстрована історія не лише розвеселить і надихне на створення нових слів і метафор, але й дасть усій сім’ї нагоду поговорити про страхи.

Бутчарт, Памела. У мою вчительку вселився прибулець! / П. Бутчарт ; іл. Т. Флінтема ; пер. з англ. С. Стець. — Київ : ARTBOOKS, 2021. — 173 с. : іл.

Під час написання книги жодна вчителька від прибульців не постраждала. Іззі та її друзі ошелешені — їхня вчителька міс Джонс несподівано стала дуже милою. А ще у неї на столі з’явився плюшевий ведмедик з написом «Ти чудова!». Однак міс Джонс не з тих, хто любить ведмедиків. І тут усе стало на свої місця — у міс Джонс вселився прибулець. І тепер вона хоче обернути учнів на інопланетних потвор. Треба ТІКАТИ!

Депортер, Наталі. Велика книга гарних манер / Н. Депортер. — Київ : ARTBOOKS, 2021. — 106 с. : кол. іл.

Що це означає — відповідати чемно? Чому за столом слід чекати, аж поки всі закінчать їсти? Чи не простіше тримати виделку правою, а ніж — лівою рукою? І чому в автобусі слід поступатися місцем старенькій пані? Відповіді на ці та інші запитання пов'язані з ЕТИКЕТОМ, ви дізнаєтесь з цієї чудової книги.

Дерманський, Сашко. Прикольні вірші / С. Дерманський ; намал. С. Медведєва. — Харків : Видавничий дім "Школа", 2021. — 78 с. : кол. іл. — (Серія "Найкращі вірші для дітей").

До збірки поезій улюбленого письменника малечі Сашка Дерманського увійшли бешкетні та легкі вірші, віршики й віршенята на безліч тем. У притаманній йому «серйозно-жартівливій» манері автор розповідає, чому крокодили зелені, проводить екскурсію музеєм шкоди, дає корисні поради маленьким мандрівникам тощо.

Дідьє, Анн. Жахливі пустощі / Анн Дідьє & Олів'є Мюллер ; іл. Олів'є Делуа ; пер. з фр. Мії Марченко. — Харків : Читаріум, 2021. — 92 с. : кольорові іл.

Обережно! Комікси «Еміль і Марго. Жахливі пустощі» здатні викликати нестримний сміх, яскраві враження, а також плекати любов до читання. Книжка складається із 14 неймовірно веселих історій про брата Еміля і його сестру Марго. Вони живуть по сусідству з непосидючими монстрами, з якими міцно здружились. А в такій компанії не буває сумно. Кожна історія здатна розвеселити читачів і подарувати щирі посмішки.

Дональдсон, Джулія. Місце на мітлі / Джулія Дональдсон ; худож. Аксель Шеффлер ; з англ. пер. О. Лущевська. — Харків : Читаріум, 2021. — 25 с.

У цій казковій історії діти познайомляться з дуже доброзичливою відьмою. Разом зі своїм котом вона мирно подорожує небом. Як раптом сильний порив вітру зриває з неї капелюх, потім бантик і, нарешті, чарівну паличку. На щастя, під час пошуків своїх речей відьма зустрічає різних тварин, які допомагають їй знайти їх. Добра відьма опиняється перед жахливим драконом, який збирається її з'їсти. Друзі вигадують дуже оригінальний і несподіваний план порятунку переляканої відьми.

Єгорушкіна, Катерина. Історії хоробриків із Горішкових Плавнів / Катерина Єгорушкіна ; намал. О. Ястремська. — Харків : Видавництво Vivat, 2021. — 106 с. — (Серія "Розваги для розумахи").

Горішкові Плавні — то особливе лісове містечко, в якому ростуть найсмачніші у світі горішки. Усі звірі тут живуть у мирі й злагоді. Дорослі невпинно працюють, діти розважаються й вчаться, захищають один одного, інколи сваряться, випробовують себе на сміливість і що важливо – долають власні страхи. Саме тому їх називають хоробриками і кожна дитина впізнає в одному з героїв себе.

Золотковська, Таіс. Таємне життя Рудика / Таіс Золотковська ; худож. М. Рудик. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 36 с. — (Серія "Хвостаті історії").

Жила собі кішка. Звали її не Маркіза, не Принцеса — просто Рудик. Кішка-бешкетуха завдавала чимало клопоту всій родині. Та чи насправді від неї не було жодної користі? Тільки-но щось трапляється, кішка вже поспішає на допомогу. Справжній супергерой із пухнастою мордочкою та гострими кігтями! У цій теплій дотепній історії добро й піклування врешті винагороджуються, а дружба стає найціннішим подарунком.

Ісерн, Сусанна. Велика книжка суперскарбів : тих, що справді важливі / Ісерн Сусанна ; іл. Росіо Бонілла ; пер. з іспан. А. Марховської. — Київ : KALAMAR, 2020. — 37 с.

Ця суперкнижка для батьків і дітей, які прагнуть стати ближчими одне до одного та розвиватися в гармонії зі своїм внутрішнім світом. Це спроба виокремити ті речі в нашому житті, що найбільше наповнюють та окрилюють наших дітей. Для кожного вони свої: далекі подорожі, спогади, книжки, природа або навіть таємний сховок на дереві. Слід тільки зазирнути глибоко в себе і знайти власний особливий «суперскарб».

Ліндґрен, Астрід. Ми на острові Сальткрока : повість / Астрід Ліндґрен ; пер. зі швед. Г. Кирпа ; худож. Т. Філатова. — Київ : Рідна мова, 2020. — 380 с.

Читач знайомиться з чуйним 7-річним Пелле, мудрою 6-річною Чорвен і наївною 5-річною Стіною, а ще з їхніми родичами та знайомими, які потрапляють у майже неймовірні ситуації. Та всіх їх — і дорослих, і дітей — об’єднали талант письменниці і любов до скелястого острівця в холодному Балтійському морі.

Наконечна, Тетяна. Оповідки зубної феї. Частина 1. Знайомтеся - Бетті! / Тетяна Наконечна ; іл. Марія Пузєй. — Київ : Рідна мова, 2020. — 63 с. : іл. — (Серія "Розумні книжки").

Короткі, але дуже цікаві історії від найталановитішої в світі чарівниці! У цій книжці літери великі, а рядки короткі; тексту мало, зате повно малюнків, які можна розфарбовувати! Наприкінці кожної історії — запитання, відповівши на які, ти отримаєш від дорослих. Числа наприкінці рядочків — це кількість прочитаних тобою слів. Тож дорослі можуть швидко порахувати, скільки слів ти читаєш за хвилину. Книга, яка навчить читати навіть того, хто найменше цього хоче.

Пейо. Учень чарівника ; Пастки на смурфів ; Смурфики і Кріт / сценарій і малюнки Пейо ; пер. з фр. Андрій Поритко. — Львів : Видавництво "Ірбіс Комікси", 2021. — 54 с. : кол. іл.

Веселі оповідання про смурфиків не залишать байдужими нікого. Ви дізнаєтеся: які заклинання приховані у магічній книзі Тата Смурфа, чому не можна готувати пастки на смурфиків, і як захистити селище від необережного Крота, та чим можна зарадити, коли хтось погано бачить. Читайте з насолодою!

Пейткс, Моніка. Мія і Бруно ростуть здоровими : що варто знати про дитяче харчування та ожиріння / Моніка Пейткс ; іл. Крістіни Лосантос ; пер. Ярослава Губарева. — Львів : Урбіно, 2020. — 44 с. : кол. іл.

Бруно сім років, він зазвичай харчується так, як і інші хлопчики та дівчатка, у нього накопичується на животі жирок. І це турбує Бруно, бо він більше втомлюється, коли бігає на майданчику. Педіатр каже, що в нього ОЖИРІННЯ. В книзі є чимало порад, щоб уникнути ожиріння! Тепер Бруно задоволений: у нього залишилося тільки трохи ЗАЙВОЇ ВАГИ. В його сім’ї всі харчуються краще й більше рухаються, вони – здорова родина!

Поттер, Беатрікс. Казка про кролика Пітера / Беатрікс Поттер ; пер. з англ. Ю. В. Лисенка ; худож. оформл. та адаптація іл. Беатрікс Поттер, Є. В. Вдовиченка. — Харків : Фоліо, 2021. — 88 с. — (Серія "Шкільна бібліотека української та світової літератури").

Елен Беатрікс Поттер — популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Її чарівні казки про звірят милі та добрі з чудовими малюнками, - люблять діти й дорослі у всьому світі.

Поттер, Беатрікс. Кравець із Глостера / Беатрікс Поттер ; пер. з англ. Ю. В. Лисенка ; худож.-оформл. С. М. Кошелєва. — Харків : "Фоліо", 2021. — 106 с. — (Серія "Шкільна бібліотека української та світової літератури").

До цієї книжки увійшли казки про мишей: «Казка про Джонні Мишу-з-Міста», «Казка про місіс Маломишку», «Казка про двох поганих мишок» та «Кравець із Глостера». Як завжди, вони чудово проілюстровані самою Беатрікс Поттер. Це новий переклад українською всесвітньо відомих казок.

Пузік, Валерій. "Делфі" та чарівники / Валерій Пузік ; іл. О. В. Семякін ; обкл. О. І. Панченко. — Харків : Видавництво "АССА", 2021. — 186 с. : іл.

Сучасна Одеса. На танкер «Делфі» здійснили напад три дракони. Вони дихають вогнем й туманом та ладні от-от знищити все на своєму шляху. Протистояти їм може восьмирічний Орест. Він щойно дізнався, що обраний чарівником. Тепер на хлопчика чекає безліч випробувань. Чи допоможуть Оресту книжка і медальйон, які дала йому чайка?

Роздобудько, Ірен. Ляказочки : казки / Ірен Роздобудько ; іл. Надьожної. — Київ : Наш формат, 2020. — 44 с. : кол. іл.

Кожна дитина любить іноді повередувати, покапризувати, накапостити, буває злюкою, боїться темряви, не хоче прибирати за собою іграшки – і ще багато всього... Знаєте, як це подолати? Дуже просто: почитайте своєму малюку веселі, збитошні, дуже несподівані ляказочки популярної письменниці Ірен Роздобудько. І ви побачите, що ваша дитина дуже легко впізнає себе в різноманітних «страшних» ситуаціях, які сама пережила.

Чаклун, Олег. Принцеса-блоґерка : оповідання / Олег Чаклун ; іл. Марії Рудюк. — Київ : "Наш формат", 2020. — 123 с. : кольорові ілюстрації. — (Сміхота).

Валерія — найсправжнісінька принцеса. Вона дочка короля й королеви, мешкає в замку і веде світське життя. Та водночас Валерія — найсправжнісінька блоґерка, яка не лише вигадує різноманітні пустощі й капості, не лише втілює задумане в життя, а й розповідає про це всім у своєму блозі. Як поцупити пиріжки з королівської кухні, доки вони ще гарячі? Як подружитися зі страшним тролем і перетворити його на помічника? Усе це й багато інших різноманітних лайфхаків — у цій неймовірно веселій книжці.

Чуб, Наталія. 1000000 справ зебри Еббі / Наталія Чуб ; іл. І. В. Масляк, І. А. Морозова. — Харків : Видавництво "Ранок", 2020. — 28 с. : кол. іл. — (Серія "Казкотерапія").

Ця книжка про маленьку зебру Еббі, яка завжди береться за безліч справ, але ніяк не може довести їх до кінця. Прочитавши казку, ви дізнаєтеся, як смугаста конячка навчилася все правильно планувати і виконувати задумане. А разом з нею цього навчиться і ваш малюк.

Шмахтль, Андреас Г. Сньофрід із Лугової долини. Неймовірна історія порятунку Північляндії / Андреас Г. Шмахтль ; пер. з нім. Нелі Ваховської. — Харків : Читаріум, 2020. — 234 с.

Найбільше сньофріди люблять спокій. А коли посеред ночі до одного з них навідуються троє гномів, стає зрозуміло: добра не жди. Сньофріду доведеться вирушити у тривалу мандрівку, разом із вірними друзями здолати страшні небезпеки та прогнати з Північляндії поганючих тролів! Тож не встиг Сньофрід й оком змигнути, як його неймовірні пригоди почалися…

Богдан, Світлана. Мандри давні та нещодавні / С. Богдан ; іл. Ю. Твєрітіної. - Київ : Портал, 2020. — 110 с. : кол. іл.

Відколи існують наші землі, люди мандрували звідси до далеких країв. Тільки в давнину це було значно довше й ризикованіше, ніж тепер. Як і навіщо подорожні долали великі відстані в різні історичні періоди — від Русі й до сучасності? Разом із героєм книжки читачі помандрують сушею, водою, небом — і часами.

Біла, Надя. Ел і Ева / Н. Біла ; обкл. А. Чуніс. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 489 с.

Шістнадцятирічний Ел живе життям цілком звичайного американського підлітка. Він нічим не вирізняється у школі, закохується без взаємності у недосяжних красунь. Та приїхавши на канікули до тата в Україну, знайомиться з Евою – своєю «новою сестрою». П’ятнадцятирічна Ева – дівчинка-вогонь, яскрава та імпульсивна. Тусується з рокерами і зависає в барі «Бочка». Ел і Ева – пізнають життя, дорослішають, помиляються, вчаться дружити, спілкуватися, переживають перші закоханості і перші життєві труднощі.

Коли сніг пахне мандаринками / упоряд. та відп. ред. Наталка Малетич ; обкл. Марія Фоя. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 324 с.

Коли сніг пахне мандаринками? Мабуть, у новорічно-різдвяну пору. Тоді так хочеться вірити в дива і чекати на подарунки святого Миколая. Герої оповідань сучасних українських письменниць і письменників, що увійшли до цього збірника, — підлітки. Іноді у святкову пору вони потрапляють у халепи чи переживають дивні пригоди, часом отримують несподівані удари або сумують через болісні втрати і не розуміють, як увімкнути кнопку «радість» на замовлення.

Стронґ, Джеремі. Турецькі пригоди з близнятами = Турецькі пригоди, або Привіт, я ваша Карамелька! / Дж. Стронґ ; іл. Р. Кліффорда ; з англ. пер. О. Стадник ; обкл. О. Шатохіна. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 146 с. : іл.

Нікова сімейка вирушає на відпочинок до Туреччини. Але, звісно, відпочити з двома жвавими близнятами, які тягнуть до готелю всіх уподобаних тваринок, не так уже й просто. А ще ж і тато завжди втрапляє в халепи! Як це не дивно, але саме Нік і мама здатні знайти вихід з усіх чудернацьких пригод, які чекають родину на відпочинку.

Осійчук, Ореста. Абрикосова книгарня : роман / Ореста Осійчук. — Київ : Наш формат, 2021. — 237 с.

Марія Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття. Це історія дитячої дружби й недитячих зрад, родинних скелетів у шафі та любові, яка крізь століття рятує життя і без спільної крові таємниче поєднує двох однофамільців.

Прістлі, Джон Бойнтон. Тридцять перше червня : повість про справжнє кохання, підприємництво та прогрес у часи короля Артура та в епоху атомної енергетики / Джон Бойнтон Прістлі ; пер. Валерія Хасхачик ; худож. Ігор Щуров. — Львів: Вид-во «Апріорі», 2021. — 162 с. : іл., фотопортр.

Усі події повісті відбуваються в казковому королівстві Перадор у часи короля Артура і в наші дні, в Лондоні, 31 червня, у місячний день. Це захоплива, вишукана, легко приправлена іронією повість про вірне кохання, підприємництво й прогрес у часи короля Артура й у вік атомної енергетики.

Стахівська, Юлія. Таємниця Могилянки і зниклий ключ / Юлія Стахівська ; іл. Ірина Садова. — Київ : Портал, 2020. — 92 с. : кол. іл.

За кількасот років своєї історії Києво-Могилянська академія зібрала чимало таємниць і дивовиж. Тут досі збереглися будівлі й речі, що можуть перенести в славну добу бароко. Принаймні дівчинку Лізу таки перенесли. Разом із нею ми побачимо давню Могилянку, дізнаємося її легенди і знайдемо один дуже важливий ключ. До речі, що в цій історії робить підводний човен?

Дікенс, Чарльз. Гостролист / Чарльз Дікенс ; іл. Чарльза Едмунда Брока ; пер. з англ. Надії Марчук. — Львів : Апріорі, 2020. — 86 с. : іл.

Напередодні Різдва у невеличкий засипаний снігом готель «Гостролист» приїжджає самотній незнайомець. Щоб згаяти час, головний герой згадує історії, пов'язані з готелями, в яких він коли-небудь зупинявся. Сумні та моторошні спогади розвіює зворушлива розповідь коридорного про двох юних втікачів. Тижневе перебування героя у готелі завершується неочікувано дивовижною зустріччю з другом, який не дозволяє йому здійснити велику помилку.

Архів

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

Нові книги грудня 2022

Нові книги листопада 2022

Нові книги жовтня 2022

Нові книги вересня 2022

Нові книги серпня 2022

Нові книги липня 2022

Нові книги червня 2022

Нові книги травня 2022

Нові книги квітня 2022

Нові книги березня 2022

Нові книги лютого 2022

Нові книги січня 2022

Нові книги грудня 2021

Нові книги листопада 2021

Нові книги жовтня 2021

Нові книги вересня 2021

Нові книги серпня 2021

Нові книги липня 2021

Нові книги червня 2021

Нові книги травня 2021

Нові книги квітня 2021

Нові книги березня 2021

Нові книги лютого 2021

Нові книги січня 2021

Нові книги грудня 2020

Нові книги листопада 2020

Нові книги жовтня 2020

Нові книги вересня 2020

Нові книги серпня 2020

Нові книги липня 2020

Нові книги червня 2020

Нові книги травня 2020

Нові книги квітня 2020

Нові книги березня 2020

Нові книги лютого 2020

Нові книги січня 2020

Нові книги грудня 2019

Нові книги листопада 2019

Нові книги жовтня 2019

Нові книги вересня 2019

Нові книги серпня 2019

Нові книги липня 2019

Нові книги червня 2019

Нові книги травня 2019

Нові книги квітня 2019

Нові книги березня 2019

Нові книги лютого 2019

Нові книги січня 2019

Нові книги грудня 2018

Нові книги листопада 2018

Нові книги жовтня 2018

Нові книги вересня 2018

Нові книги серпня 2018

Нові книги липня 2018

Нові книги червня 2018

Нові книги травня 2018

Нові книги квітня 2018

Нові книги березня 2018

Нові книги лютого 2018

Нові книги січня 2018

Нові книги грудня 2017

Нові книги листопада 2017

Нові книги жовтня 2017

Нові книги вересня 2017

Нові книги серпня 2017

Нові книги липня 2017

Нові книги червня 2017

Нові книги травня 2017

Нові книги квітня 2017

Нові книги березня 2017

Нові книги лютого 2017

4 квартал 2016

3 квартал 2016

2 квартал 2016

1 квартал 2016