Українські народні казки (для дошкільнят та учнів молодшого шкільного віку)

Українські чарівні казки [Електронний ресурс] : аудіокнига. Вип. 1 / читає І. Лановенко. - К. : Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2010. - 4 год.47хв. - (Українські казки) (Українська аудіокнига).

Збірник казок із серії «Українська аудіокнига» - це 12 чудових і перевірених часом казок, які захоплять кожну дитину дошкільного віку. На цьому диску ви зможете прослухати такі казки : Телесик; Котигорошко; Яйце райце; Про солов'я розбійника і про сліпого царевича; Шовкова держава; Козак Мамарига; Три брати; Іван мужичий син; Про бідного парубка й царівну; Гайгай; Ненькова сопілка і батіжок; Залізний вовк.


 

                              

Українські побутові казки [Електронний ресурс] : аудіокнига. Вип. 1 / читає І. Лановенко. - К. : Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2011. - (Українські казки) (Українська аудіокнига).

 

Українські побутові казки [Електронний ресурс] : аудіокнига. Вип. 2 / читає І. Лановенко. - К. : Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2011. - (Українські казки) (Українська аудіокнига). 

Українські казки – це невичерпний світ фантазії, гумору, народної мудрості. Пропонуємо маленьким читачам долучитися до цього світу. Тут ви зможете прослухати такі казки: Три бажання; Як солдат із зуба борони юшку варив; Правда і неправда; Названий батько; Дідова дочка і бабина дочка; Як баба чорта дурила; Про липку та зажерливу бабу; Казка про гоніння мачухи; Кобиляча голова; Як бідняк чорта обдурив; Як Микола був коровою.

 


                        

Казки про тварин [Електронний ресурс] : аудіокнига. Вип. 1 / читає І. Лановенко. - К. : Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2011. - (Українські казки) (Українська аудіокнига).

Казки про тварин [Електронний ресурс] : аудіокнига. Вип. 2 / читає І. Лановенко. - К. : Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2011. - (Українські казки) (Українська аудіокнига).

 

Найдавнішим різновидом казок є казки про тварин. Улюблені герої цих творів - хитрунка-лисиця, полохливий заєць, вовк-лихоманець, вайлуватий ведмідь. Боротьба звірів за своє існування нагадує життя людей, їхні позитивні риси або вади. Ви зможете переконатись у цьому, прослухавши казки: Рукавичка; Совині діти; Ворона і рак; Царівна жаба; Як лисичка Івана Баштанника зробила царевичем; Мишача рада; Як півник до моря по воду ходив; Довгомудик; Лисове серце; Мурашок сильніший від орла; Як лис вовкові масло показав.


 

   

 

 

Лисиччині походеньки [Електронний ресурс] : українські народні казки+караоке. - : Саме так, 2008. - 1 диск.

Збірка казок, де головним персонажем виступає лисичка. Попри те, що казки відрізняються темами і формою, всі вони прославляють мудрих, хоробрих та кмітливих, висміюють людські недоліки та пороки такі, як заздрість, агресивність та жадоба.

До цієї збірки увійшли такі казки : Казочка прийшла; Пісенька лисички; Хитрий півень; Лисичка та Рак; Піддурена ворона; Лисичка Суддя; Лисиччине серце; Як Лисичка Вовкові масло показала; Як Лисичка зайців ягілок учила; Як Лисичка курчат розводила; Лисичка-хитрунка; Пісенька Лисички (караоке)


 

Збірник українських народних казок [Електронний ресурс] : нова серія для дітей і не тільки. Ч.1. - Калуш : Студія "6 секунд", 2002.

Народні казки є справжнім сховищем скарбів життєвої мудрості та найкращим вихователем позитивних людських якостей. В цьому збірнику ви знайдете добрі українські казки, які передаються з покоління в покоління уже не одну сотню років. Казковий світ повен захоплюючих пригод, добрих і смішних персонажів, веселих моментів. У світі казок добро завжди перемагає зло, кмітливість знаходить вихід з будь-якої ситуації, а головне – ніколи не стається нічого поганого.

Ця серія складається із семи частин.

У першій частині ви зможете прослухати такі казки: Пан Коцький; Рукавичка; Лисичка кума; Котик і півник; Колискова; Коза-дереза; Лебідь, рак і щука; Кривенька качечка; Колискова.

До другої частини увійшли наступні твори: Колобок; Сірко; Язиката  Хвиська; Колискова; Солом’яний бичок; Милосердна Пані; Заяче сало; Чабанець; Колискова.

Третя частина складається із: Телесик; Як мужик пана дурив; Колискова; Мудра дівчина; Як солдат царя обдурив; Колискова.

У четвертій частині вашій увазі пропонуються такі казки: Іван Побиван; Названий батько; Колискова; Про правду і кривду; Як лисичка; Колискова.

П’ята частина включає: Лисичка-сестра; Кирило Кожум’яка; Колискова; Цап та баран; ківш лиха; Про липку; Колискова.

У шостій частині можна прослухати: Покотигорошко; Як лис вовка провчив; Як миша віддячила левові; Журавель і лисиця; Казочка (колискова у виконанні Лесі Соболевської); Хто не робить, той не їсть; Лев та заєць; Ріпка; Як пан по-німецькому балакав; Котку (колискова у виконанні Ірини Лончиної).

Зміст сьомої частини включає такі казки: Про дідову дочку і бабину дочку; Вовк і козенята; У сонечка в гостях; Лисичка-суддя; Сонько-дрімко (колискова у виконанні Ірини Лончиної); Лисиця та рак; Лисиця і шпак; Козаки і смерть; Хитрий заєць; Спи дитино (колискова у виконанні Тетяни Новосад); Колискова (у виконанні заслуженого артиста України Віктора Павліка).


 

 

 

Українські чарівні казки : від тітки Ориськи та діда Панька. - К. : Наш формат, 2007. - 1 диск (12 год. 36 хв). - (Книга вголос).

На Вас чекає зустріч із найбільш цікавою, загадковою частиною казок – з казками чарівними. А значить – будуть тут чорти і ангели, будуть чари злі та світлі, будуть уявлення та персонажі, які прийшли до нас іще з поганських часів.  Вашій увазі пропонуються такі казки: Козака й чорт не зляка; Золота кісочка; Коваль Захарко; Фляжка; Скарб; Верба; Чорт у кріпацтві; Чарівні дзвіночки; Вовк і старий собака; Марко-богатир; Вирлоок; Кобиляча голова; Зачароване місце; Півпівника; Чорт наймитом;  Три сестри;  Відьма і дяк;  Гриць Шпачок; Івась, лицар славний; Зла Колючка і Добра Троянда; Від чого море солоне; Мачуха і панночка; Вороний кінь; Русалка; Страшний звір; Відьма; Дурень.


 

Українські народні казки : від тітки Ориськи та діда Панька. - К. : Наш формат, 2007. - 1 диск (10 год.5 хв).

До пропонованої збірки увійшли українські народні казки. У казках виявляється національна своєрідність народу, відкривається світ його фантазії та мудрості. Казки приносять нам не лише естетичне задоволення, але й змушують замислитися над проблемами повсякденного життя. Разом з казковими героями ми вирушаємо у фантастичні подорожі, б’ємося з ворогом, розв’язуємо побутові проблеми, сумуємо, радіємо, захоплюємось, дивуємось. І завжди вчимось чемності, гідності, людяності, вмінню долати життєві негоди.