Літературна студія «Джерельце»

Керівник літстудії "Джерельце" Марія Людкевич і студійці на фестивалі "Літературний Пегас"

Наприкінці літа учасники літературної студії "Джерельце Марія Піщик, Богдан Горон і Ксеня Кисиличин разом з керівником Марією Людкевич були учасниками літературного фестивалю "Літературний Пегас", який проходив на Закарпатті. Пропонуємо вашій увазі відгук на цю подію студійки Марії Піщик.

Новини «Джерельця»

Сюрприз від випускників "Джерельця"

10.04.2017 14:30

Чи можна лишень уявити, що нашій літературній студії «Джерельце» вже майже три десятки років? І Вербної неділі на засідання завітали її випускники Кисиличин Ксеня, Володимир Биньо  та Богдана Синякевич, котрими тепер пишається не тільки наша бібліотека, а й ціла Україна! 

Читати далі

Весна у "Зеленій кімнаті"

20.03.2017 12:09

У неділю на засіданні літературної студії учасники ознайомилися зі свіжим номером газети для дітей «Галицьке юнацтво», читали та обговорювали свою поезію й прозу. Юним письменникам дуже подобаються заняття у новій "Зеленій кімнаті" бібліотеки, де ніщо не заважає зосередитись на творчості.

Читати далі

Юні письменники-театрали

26.12.2016 12:22

Останнє у цьому році засідання літературної студії "Джерельце" було незвичним. Спочатку юні літератори відвідали Театр імені М.Заньковецької, де переглянули виставу-казку "По щучому велінню". Зробили фото на згадку біля ялинки у фойє театру, а прийшовши у бібліотеку, обговорювали виставу і писали відгук на неї.

Читати далі

Презентація на "біс!"

30.10.2016 16:33

До нас залюбки ходять не лише маленькі й трохи старші читачі, але й відомі люди - письменники, актори, художники, співаки, журналісти... Один письменник, скажімо, може час від часу презентувати у нас свої книжки, але щоб одна і та ж книжка якогось автора презентувалася двічі, такого в нашій історії ще не було. Збірка віршів з нотами до них "Столітній трамвай-чарівник" відомої львівської письменниці, нашої частої гості і незмінного керівника літературної студії "Джерельце" Марії Людкевич стала першою, яку читачі попросили презентувати на "біс!"

Читати далі

До уваги "джерельчан" і усіх шанувальників творчості Марії Людкевич!

26.10.2016 11:23

Наступне засідання літературної студії "Джерельце" відбудеться 30 жовтня, але не о 15.00 год., а об 11.00 год. І буде воно незвичним. Розпочнеться із презентації збірки пісень Марії Людкевич на її вірші.

Читати далі

В гостях у Івана Франка

23.05.2016 11:18

Чудового недільного дня 22 травня учасники літературної студії "Джерельце" разом зі своїм незмінним керівником Марією Людкевич вирушили на батьківщину Івана Франка - у село Нагуєвичі Львівської області. 

Читати далі

Більше новин


Володимир Биньо – «ветеран» «Джерельця», який не забуває улюблену студію і часто відвідує її засідання. До Вашої уваги – добірка нових віршів Володимира.До Вашої уваги нове оповідання нашого юного прозаїка Богдана Горона

Поетична майстерність - Софія Озарків (сюжет до програми РОЖЕВІ ОКУЛЯРИ)

 


Закінчилося галасливе, повне вражень і нових знайомств літо. Разом з ним добігли кінця найбільші і найулюбленіші канікули. Знову розпочали роботу наші творчі студії. Учасники літературної студії "Джерельце" не лише плідно відпочили, але й збагатили свій творчий доробок новими творами, серед яких - твори, навіяні літом. До Вашої уваги казка нашої студійки з Городка Олі Попко.


У ювілейний рік для «Джерельця» і його керівника Марії Йосипівни Людкевич публікуємо твори наших студійців, присвячені рідній студії і улюбленій поетесі.

До Вашої уваги – нарис Олі Попко «Моє «Джерельце».

А цей акростих – посвята Марії Людкевич до ювілею старости «Джерельця» Богдани Синякевич.

Прочитавши підбірку віршів Марії Людкевич у газеті «Літературна Україна», наш прозаїк Богдан Горон написав коротенькі есеї, взявши рядки деяких з цих віршів за епіграфи. От що у нього вийшло


13.01.13 – щасливий початок відліку ювілейного року


І знову наші студійці – серед найкращих!


«Джерельце» відсвяткувало випускний


«Пригоди на городі» - друга збірка творчої родини Рудиків


Перша збірка поезій Вікторії Стасів


«Пригоди у Львівській аптеці-музеї» і їх юний автор


Потрійна презентація


Вітаємо переможців!


Різдвяно-поетичне свято «Джерельця»


Вітаємо переможців!


Творча зустріч із членами редакційної ради альманаху «Жила» (м. Київ).


Учасники літературної студії «Джерельце»:

         
         
     

 

 1. Кравець Анна, СЗШ № 99, 11 кл.
 2. Ключківська Христина, ПШ – Г «Відродження», 11 кл.
 3. Поліщук Андріана, СЗШ № 70, 8 кл.
 4. Стасів Вікторія, гімназія «Престиж», 6 кл.
 5. Думанська Марта, класична гімназія, 6 кл.
 6. Думанська Романа, класична гімназія, 8 кл.
 7. Романцова Марина, Львівське музичне училище ім. С. Людкевича, І курс
 8. Синякевич Богдана, Львівський навчально-виробничий комплекс ім. В. Стуса, 9 кл.
 9. Піскозуб Дарія, ССЗШ № 37, 9 кл.
 10. Рудик Микола, Городецький НОК № 2, 5 кл.
 11. Олексієвець Соломія, Рудківська гімназія, 11 кл.
 12. Горон Богдан, ССЗШ № 37, 9 кл.
 13. Попко Ольга, ЗОШ № 5 м. Городок, 5 клас
 14. Янковенко Уляна, СЗШ «№ 91, 11 кл.
 15. Гошко Ірина, СЗШ № 76, 10 кл.
 16. Сватюк Ольга, Львівська лінгвістична гімназія, 5 кл.
 17. Дімітров Олександр, Львівський професійний ліцей харчових технологій, І курс
 18. Турчак Євгенія, Дрогобицький педагогічний університет, І курс
 19. Копитко Оксана, СЗШ № 38, 8 кл.

Літературна студія «Джерельце»


Два рази на місяць, у неділю, відома львівська поетеса

Марія Людкевич запрошує на уроки поетичної майстерності  всіх,

хто мріє писати хороші вірші.

Приходьте і вчіться!

 

     «Джерельце» наповнює літературні ріки 

          22 роки у Львівській обласній бібліотеці діє літературна студія «Джерельце», якою незмінно керує відома письменниця Марія Людкевич. Студійці збираються у неділю двічі на місяць, читають свої твори, обговорюють, висловлюють побажання і зауваження щодо написаного товаришами. Марія Йосипівна дуже тактовно і ненав’язливо висловлює свої критичні думки.

 

Тут панує атмосфера дружби, взаєморозуміння і творчості. На засідання приходять також знані письменники і поети: Микола Петренко, Олесь Гордон, Роман Іваничук, Ігор Гургула, Ігор Калинець та багато інших. Вони теж із цікавістю слухають твори юних літераторів і беруть участь в їх обговоренні.

 

Літстудія «Джерельце» активно співпрацює із київським журналом «Дніпро», куди регулярно надсилаються твори студійців. Оповідання Олександра Дімітрова «Відображення» було опубліковано у №2 за 2011 рік цього журналу. Учасники студії є постійними дописувачами до газети «Галицьке юнацтво» та дитячих журналів. Серед випускників «Джерельця» є уже знані письменники, журналісти, кілька з них є членами Спілки письменників України. В творчому доробку «Джерельця» - 4 збірки поезій. Поетичні твори юних літераторів друкуються на сторінках журналу «Дніпро», виходять окремими збірками. Літстудія «Джерельце» - прекрасна школа для тих, хто пробує свої сили на літературній ниві. Тут виховуються справжні майстри пера, які постійно вдосконалюють свій хист і з часом стають професійними літераторами.

 

 

 

Лазарчик Вікторія

Наші партнери