Дрогобицькій міській бібліотеці для дітей - 55

 Головна бібліотека для дітей міста – Центральна міська бібліотека для дітей наближається до свого 55 – літнього ювілею.

Історія бібліотеки розпочалася в 1958 році. Новостворена книгозбірня розмістилася на одній із центральних вулиць міста, яка при Польщі називалась Панською, адже в ХІХ столітті тут проживала міська еліта, а сама будівля належала аптекарю Артуру Сімону. З 1950 року в будинку знаходився обласний комітет комсомолу. Після ліквідації області з 1958 року і до сьогоднішнього дня будівлю займає Міська бібліотека для дітей. Сам будинок вважається пам’яткою архітектури місцевого значення.

Основою книжкового фонду бібліотеки став фонд обласної бібліотеки для дітей, який становив 70 тисяч примірників видань, який був розприділений між бібліотеками і вже на кінець 1959 року бібліотека нараховувала понад 3,0 тис. читачів-дітей різних класів шкіл міста. У книгозбірні були обладнані читальні зали та відділи абонементів для дітей молодшого, середнього та старшого віку.

Першим директором бібліотеки став Задирайко Степан Тимофійович. Склався творчий колектив професіоналів з бібліотечною освітою: Гаєвська Галина Олексіївна, Журавель Віталія Миколаївна, Офат Тамара Іванівна, Терещенко Таміла Олександрівна.

Бібліотека працювала з використанням малих і великих форм бібліотечної роботи, перед читачами виступали з своїми творами відомі тепер в Україні дрогобицькі поети: Ігор Нижник, Іван Гнатюк, Михайло Шалата та ін..

З 1962 бібліотекою керувала Дикун Емілія Петрівна. Бібліотека функціонувала до початку міської централізації .

В 1976 році, після централізації державних масових бібліотек, бібліотека стала Центральною міською бібліотекою для дітей у системі міської ЦБС. Бібліотека надавала значну організаційно-консультативну допомогу бібліотекам міста для дітей та філіям, що обслуговували дітей. Розширилася структура центральної міської бібліотеки для дітей де були групи обслуговування дошкільнят та учнів 1 – 4-их класів, 5 – 9-их класів. В штат працівників були введені бібліограф-інформатор та методист.

Поруч з успішною координаційною роботою поповнювався фонд бібліотеки новими виданнями літератури.

Використання широкого діапазону заходів вабив читачів - дітей до бібліотеки. Щороку під час весняних шкільних канікул проводився Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Під час цього свята працівники дитячої бібліотеки, міського товариства книголюбів та міського Палацу школяра організовували зустрічі школярів з письменниками, поетами нашого міста.

На просвітницькі заходи запрошувалися депутати, письменники, викладачі учбових закладів, педінституту, лікарі, ветерани війни та праці. Особливою популярністю користувалися: вечори «Пори року», які організовувалися спільно з музичною школою і розвивали творчі здібності дітей; усні журнали «Професії, потрібні нашому місту», які проводила відповідальний секретар Товариства книголюбів Л.П.Сурма для учнів 7-8 класів. Цікаві зустрічі відбувалися з відомою дитячою письменницею, нашою землячкою, Майєю Фроловою.