75 років заступнику директора Самбірської ЦБС по роботі з дітьми Буці Вірі Яківні

Авторитет її беззаперечний

          Справжній професіонал, мудрий наставник, і просто хороша людина… Саме так можна сказати про заступника директора Самбірської ЦБС по роботі з дітьми Буцу Віру Яківну.

          Народилася Віра Яківна 12 січня 1941 року в селі Жовтневе  Семенівського району Полтавської області. Рано залишилася сиротою. Улюбленим заняттям для неї було читання книг, бо змалку наслухалася бабусиних казок, цікавих розповідей. Цю любов до книги пронесла через все своє життя. І ця ж любов привела її в 1956 році до Самбірського культурно - освітнього училища, яке закінчила в 1958 році.

          Тоді ж розпочала свою роботу в селі Воютичі Самбірського району. Дуже важко було молодій дівчині починати свою трудову діяльність в такому великому селі.

          Але вроджена привітність, надзвичайна працелюбність та доброта взяли своє. Люди, особливо діти, потяглися до бібліотеки. Віра Яківна налагодила дуже добрі стосунки зі школою. Жоден захід не обходився без участі сільської бібліотеки. Маючи дуже гарний почерк, оформила бібліотеку, яка стала затишною і вабила до себе читачів. З часом бібліотека стала однією з найкращих в районі. На її базі проводились семінари бібліотечних працівників, під час яких учасники семінару знайомились з методами роботи бібліотеки, проводилися нові масові заходи. Про Буцу Віру Яківну неодноразово друкувала матеріали районна преса, вона нагороджувалась грамотами Міністерства культури, районного керівництва та обласного управління культури. Жителі села полюбили свою бібліотеку і бібліотекаря, яка стала їм рідною, бо зустріла тут свою долю, свого чоловіка - Буцу Миколу Васильовича, з яким виховала двійко дітей, дочекалася онуків.

          Але вона працювала і працює не заради слави, вона працює так щиро і віддано, бо понад усе любить книгу і хоче, щоб молоде покоління росло грамотним, багато читало. Для цього проводились цікаві заходи, обговорення книг і театралізація казок. Йшла в ті сім'ї, в яких діти не читали, говорила з ними, приносила гарні книжки. І найбільшою радістю було те, що діти з часом ставали активними читачами бібліотеки. І до сьогодні, зустрічаючи її, вже поважні пани і пані дякують за те, що прищепила їм любов до найбільшого скарбу на землі - книги. Саме тому вони сьогодні - лікарі, вчителі, інженери.

          Талановитій дівчині не раз пропонували перейти до Самбора, але вона переїхала на роботу до районного центру лише в 1971 році. Тут спочатку працювала бібліотекарем на абонементі. І знову - проведення масових заходів, співпраця зі школами міста, де бувала частим гостем, знову несла дітям радість спілкування з книгою. Маючи здібності до малювання, естетично оформила бібліотеку, разом із самодіяльним ляльковим театром проводила неординарні дитячі ранки, заочні подорожі по книгах, розповіді про дитячих письменників та поетів.

          В 1974 році Буцу Віру Яківну було призначено на посаду завідуючої районної бібліотеки для дітей. Це була велика відповідальність. Адже потрібно було координувати роботу всіх бібліотек району. Як завжди, Віра Яківна з ентузіазмом взялась до роботи. Шукала нових форм популяризації книг, таких, щоб дітям було цікаво. Намагалася зробити ці форми емоційними, яскравими, залучала до участі співаків, читців, й навіть танцюристів. Обговорення книг завжди проходило театралізовано: їх героїв з великим натхненням грали самі діти. Все своє вміння, весь свій талант і досвід, вона передавала молодим бібліотекарям. Те, що Самбірська ЦБС неодноразово була визнана переможцем різноманітних професійних конкурсів по роботі з дітьми,- велика заслуга тепер уже заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Буци Віри Яківни.

          Вагома діяльність Віри Яківни як організатора бібліотечного обслуговування дітей в ЦБС. Під її керівництвом розробляються актуальні питання бібліотечної практики, впроваджуються перспективні напрямки роботи в діяльності бібліотек, організовуюються професійні дискусії, обмін досвідом.

Постійною її турботою були кадри - їх фаховий рівень. Талановитий педагог, вона вміє переконати в доцільності нововведення саме в цій, а не іншій бібліотеці. А ще, крім знань, вона прищеплює своїм прикладом повагу до професії, до книги, до дітей.

          Віра Яківна дбає про духовну зрілість своїх маленьких читачів. За її ініціативою виникла в ЦБС традиція хресних читань напередодні Великодніх свят, їй притаманні такі риси, як доброзичливість, бажання допомогти кожній людині. В дитинстві вона рано залишилася сиротою і на все життя запам'ятала це гірке відчуття. Тому - то вона повела вона своїх колег по роботі в будинок сиротинця. Це за її ініціативою було складено відповідну програму роботи з обездоленими дітьми.

          Весела, допитлива, ледь іронічна така вона - Віра Яківна Буца. З нею легко, бо вона усе розуміє. Вона свято вірить в добро, в те, що зло ніколи не зможе перемогти, якщо прищеплювати маленьким громадянам нашої держави любов до Слова, любов до всього живого на землі. А найголовніше - до своєї рідної землі, до батьків. Для цього живе, ось вже 45 років працює ця скромна, сумлінна, щира і талановита жінка - заступник директора по роботі з дітьми - Буца Віра Яківна.

          Ця жінка живе та працює без голосних фраз, чесно і сумлінно, даруючи своїм маленьким читачам любов до Слова, тепло свого серця. І дітям затишно у її Храмі Книги. І цікаво.

          Отож, побажаємо їй надалі не зупинятися, високо тримати Самбірську марку, бути натхненною і творчою, здоровою і радісною. Хай і надалі її душу наповняє світ любові й добра.